Ana Sayfa
Duyurular
SPOR MASÖRÜ GELİŞİM SEMİNERİ
Spor Masörü Gelişim Semineri 19-21 Mayıs tarihleri arasında Antalya'nın Side ilç... Detaylar
AMERİKAN FUTBOLU 29-30 NİSAN MÜSABAKALARI ERTELENMİŞTİR...
AMERİKAN FUTBOLU 29-30 NİSAN MÜSABAKALARI ERTELENMİŞTİR... Üniversite Sporları Fede... Detaylar
ESKİŞEHİR KURSLARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU
Eskişehir’de 03-14 Nisan 2017 Tarihleri Arasında Beyzbol, Softbol, Korumalı futbol ve Ragbi... Detaylar
KORUMALI FUTBOL TAFL 1. ve 2. LİGİ 5. HAFTA MAÇLARI...
KORUMALI FUTBOL TAFL 1. ve 2. LİGİ 5. HAFTA MAÇLARI...  5. Hafta oynanacak maç... Detaylar
Yeni LİSANS, TESCİL, VİZE ve TRANSFER TALİMATI - 2017
Yeni LİSANS, TESCİL, VİZE ve TRANSFER TALİMATI - 2017... Detaylar
RAGBİ Antrenörlük ve Aday Hakem Kursu - SAMSUN
RAGBİ 1. KADEME ANTRENÖRLÜK KURSU ve ADAY HAKEM KURSU >> (Formlar Yayınlandı ) &... Detaylar
RAGBİ 1. KADEME ANTRENÖRLÜK KURSU 11-22 MART
RAGBİ 1. KADEME ANTRENÖRLÜK KURSU Türkiye Ragbi Federasyonu tarafından... Detaylar
Korumalı Futbol 2. Lig Fikstür Çekimi
Korumalı Futbol 2. lig kuraları 20.02.2017 (bugün) , saat 20.00'da İstanbul Teknik Ün... Detaylar
Korumalı Futbol 1. Hafta Müsabakaları
Korumalı Futbol TAFL 1. Lig 1. Hafta Karşılaşmaları için linkten ulaşabilirsiniz... ... Detaylar
Beyzbol ve Softbol Branşlarında Duyuru...
Türkiye Ragbi Federasyonu olarak Beyzbol ve Softbol branşlarında illerimizden gelecek olan ta... Detaylar
TAAHHÜTNAME VE LİG DUYURULARI
Taahhütname ile ilgili dosyayı görmek için tıklayınız.   1. Lig duy... Detaylar
TEKNİK KURUL KARARLARI
Teknik Kurul kararlarını görüntülemek için tıklayınız.... Detaylar
KORUMALI FUTBOL 1. LİG KURA ÇEKİMİ !
2017 Sezonu Korumalı Futbol 1. Ligi kura çekimi 13.02.2017 saat 20.00'da Yeditepe Ünive... Detaylar
HAKEM VE GÖZLEMCİLERİN DİKKATİNE
2017 YILI KORUMALI FUTBOL MÜSABAKALARINDA GÖREV YAPACAK HAKEM VE GÖZLEMCİLERİN AŞA... Detaylar
LİSANSLAMA İŞLEMLERİ İÇİN TAKIMLARA DUYURU
Liglere katılacak Takımlara yayınlanacak teknik kurul kararları sonrası süre verilecektir.... Detaylar
MURAT PAZAN TEŞEKKÜR METNİ
Değerli spor camiası ve Ragbi Federasyonu'nun gönül dostları, Uzun ve sıkıntılı bi... Detaylar
 
Trakya Üniversitesi Ziyareti -2008
Trakya Üniversitesi Ziyareti -2008

Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Rugby Federasyon Başkanlığı’na 25 Ekim 2008 tarihinde seçilen Şahin KÖMÜRCÜ ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin KÜÇÜK, 5 Kasım 2008 tarihinde Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver DURAN’ı makamında ziyaret etti.

Edirne Çalışma Bölge Müdürlüğü görevini de sürdüren Şahin KÖMÜRCÜ, Federasyonun Onur Kurulu’nda yer alan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver DURAN ile biraraya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti.

“Türkiye’de henüz çok yeni olan bu branşların şampiyonalarını Edirne’de gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız dört yıllığına geldiğimiz bu görev sürecinde bu spor dallarını Edirneli’lere ve tüm Türkiye’ye sevdirmek. Pilot bölgemiz Edirne. Amerikan futbolunda 12 profesyonel kulüp, 18 üniversite takımı, ragbide 5, beyzbolda ise 7 kulubümüz vardır. Gelecek yıla kadar bu sayıları arttırmayı hedefliyoruz. Federasyonumuzun 14 ilde 2 bin 860 faal sporcusu var. Beyzbol Türkiye ve Avrupa Şampiyonası’nı ve Amerikan futbolunun final maçını Edirne’de yapmak istiyoruz” dedi.

Trakya Üniversite’nin spora önem verdiğini ve sporculara sahip çıktığını ifade eden Rektör Prof.Dr. Enver DURAN, federasyonun Edirne’de bugüne değin alışılagelmişin dışında spor dallarını yaşama geçirdiğini, Trakya Üniversitesi olarak federasyona her anlamda destek vereceklerini söyledi.

Federasyonun 30 kişilik yönetim kuruluna seçilen ve Federasyonun Asbaşkanlığını yürüten Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri Recep GÜRKAN ve yine yönetimde yer alan Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. İlhan TOKSÖZ de Trakya Üniversitesi’ndeki takımların daha önce Türkiye, Avrupa ve dünya çapında dereceleri bulunduğunu, Edirne’ye kazandırılan bu dört yeni spor dallarını da gençlerimizin en kısa sürede benimseyerek istenilen seviyeye ulaşacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

Rektör Prof.Dr. Enver DURAN, ‘’Federasyonun Edirne’mize, Trakya’mıza ve Türkiye’ye büyük faydası olacağına inanıyorum. Spor da sanat ve müzik gibi ortak bir dildir. Herkes anlar ve insanları barış ortamında birleştirir. Bu nedenle biz de Trakya Üniversitesi olarak sporu, sanatı ve müziği çok önemsiyoruz’’ diye konuştu.

Genel Sekreter ve Federasyonun Asbaşkanı Recep GÜRKAN, Trakya Üniversitesi olarak spora verilen desteği arttırarak devam ettireceklerini ve bu kapsamda Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda beyzbol takımlarının oluşturulacağını kaydetti.

Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyon Başkanının ve federasyon üyelerinin birçoğunun Edirne'de ikamet ediyor olmasının Edirne'ye çok şey katacağına inandığını ifade eden Recep GÜRKAN, ‘’Üniversite olarak Federasyona her konuda destek olmaya hazırız’’ dedi.

Federasyon Başkanı Şahin KÖMÜRCÜ, Rektör Prof. Dr. Enver DURAN’ın federasyonun onur kurulunda yer almasının hem Federasyon, hem de Edirne adına büyük bir kazanç olduğunu belirterek, verdiği desteklerden dolayı da Rektör Prof. Dr. Enver DURAN’a teşekkür ettiklerini kaydetti.

Federasyona bağlı branşların şampiyonalarını Edirne'de yapmayı planladıklarını anlatan Şahin KÖMÜRCÜ, “Beyzbol Türkiye Şampiyonası’nın, Amerikan futbolunda da Final ya da yarı final maçının Edirne’de oynanmasını, ragbi ve Amerikan futbolunda tanıtım maçlarının Edirne’de yapılmasını ve uygun olması durumunda Milli Takım kampının sporcu çokluğunun İstanbul’da bulunmasından dolayı Edirne'de yapılmasını planlıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin KÖMÜRCÜ, katkılarından dolayı Rektör Prof. Dr. Enver DURAN’a plaket ve Türkiye Beyzbol Milli Takımı formasını hediye etti.

Formayı teşekkür ederek kabul eden Rektör Prof. Dr. Enver DURAN da Federasyon Başkanı Şahin KÖMÜRCÜ’ye Trakya Üniversitesi'ni tanıtan hediyeler verdi.

 
 
Son Şampiyonlar
 
 
TÜRKİYE BEYZBOL, SOFTBOL, KORUMALI FUTBOL VE RAGBİ FEDERASYONU
İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, basılıp çoğaltılamaz. © 2009